SOLLENTUNARULLEN 2015

<< Tillbaka

Säsong: ST-Mäst 2015-2016
Arrangeras av: Sollentuna Bowlinghall
Telefon: 08-96 46 46
E-mail: info@bowlinghallen.nu
Hemsida: www.bowlinghallen.nu
Oljeprofil: 2007 World Tenpin Masters
Länk  PDF-fil
Insatstävling: SOLLENTUNARULLENS INSATSTÄVLING 2015-2016
  RESULTAT INSATSTÄVLING
 
Alla anmälda spelare för Sollentunarullen 2015
 
Early Bird
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Totala resultat
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Early Bird Starter
Tid och datum Lediga platser Resultat
Onsdagen den 28 januari 19:30 Early Bird Fullt Resultat
Lördagen den 31 januari 10:30 Early Bird Fullt Resultat
Söndagen den 1 februari 10:30 Early Bird 2/24 Resultat
Söndagen den 1 februari 17:30 Early Bird Fullt Resultat
Onsdagen den 4 februari 12:00 Early Bird 5/16 Resultat
Onsdagen den 4 februari 19:30 Early Bird Fullt Resultat
Söndagen den 8 februari 17:30 Early Bird Fullt Resultat
 
Tid och datum Lediga platser Resultat
Lördagen den 14 februari 10:30 4/8 Resultat
Söndagen den 15 februari 10:30 4/14 Resultat
Söndagen den 15 februari 17:30 5/16 Resultat
Onsdagen den 18 februari 19:30 5/12 Resultat
Lördagen den 21 februari 10:30 10/24 Resultat
Onsdagen den 25 februari 19:30 Fullt Resultat
Torsdagen den 26 februari 20:30 2/8 Resultat
Söndagen den 1 mars 17:30 2/24 Resultat
Onsdagen den 4 mars 19:30 Fullt Resultat
Torsdagen den 5 mars 12:00 2/16 Resultat
Torsdagen den 5 mars 20:30 3/24 Resultat
Fredagen den 6 mars 12:00 Fullt Resultat
Fredagen den 6 mars 15:00 4/16 Resultat
 
 
 

BÖRSLISTAN 2019-2020

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC
2019-11-03
Mälarmästerskapet 2019
Stefan Persson
AIK
2019-10-21
Mälarmästerskapet 2019
Magnus Sjöholm
Fredrikshof IF BK
2019-10-18
Mälarmästerskapet 2019
Robert Collin
Turebergs BwK
2019-10-13
Sjöslaget 2019
Lucas Lindberg
SK Nova
2019-04-21
Klockslaget 2019
Mikael Collinge
Vendelsö BK
2019-04-19
Klockslaget 2019
Daniel Gustafsson
Sundbybergs IK
2019-04-14
Holmenkollen 2019
Jan Ednertz
BK Trol
2019-04-11
Holmenkollen 2019
Joakim Karlsson
Stureby BK