Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Gullmarsfighten 2010
<< Tillbaka
Arrangeras av:
New Bowl AB
Telefon:
08-91 11 70
E-mail:
gullmarsplan@newbowl.se
Hemsida:
www.newbowl.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Anders Ahlström
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Anders Andersson
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 7 november 10:30
Anders Holm
Team Sollentuna
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Anders Kilander
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Anette Karlsson
Sollentuna BwK
Lördagen den 6 november 13:30
Anetthe Hallberg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 7 november 10:30
Anneli Juhlin
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 30 oktober 12:30
Annika Kilander
BK Prime Sthlm
Söndagen den 7 november 10:30
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 5 november 11:00
Arnold Mellgren
BK Stötarna (n)
Lördagen den 30 oktober 12:30
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Söndagen den 31 oktober 10:30
Bengt Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Lördagen den 6 november 10:30
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 31 oktober 10:30
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Söndagen den 31 oktober 10:30
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Fredagen den 5 november 11:00
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 30 oktober 12:30
Berndt Lindberg
BK Smile (n)
Lördagen den 6 november 10:30
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 31 oktober 10:30
Birgitta Heron
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Lördagen den 6 november 10:30
Björn Lindholm
DN-Expressens IF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Lördagen den 6 november 13:30
Björn Nordbäck
KK Träff
Söndagen den 31 oktober 10:30
Bo Andersson
Split Happens BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Söndagen den 7 november 10:30
Bo Eriksson
Märsta BK (n)
Fredagen den 5 november 11:00
Bo Magnusson
BK Smile (n)
Lördagen den 6 november 10:30
Camilla Vainikka Eklund
BK Mistral (n)
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Christer Lundborg
BK Smile (n)
Lördagen den 6 november 10:30
Christer Rylander
Varta BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Söndagen den 7 november 10:30
Christian Björkefors
BK Granen
Lördagen den 6 november 13:30
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 5 november 11:00
Lördagen den 6 november 13:30
Christina Trujillo
B-K Eva
Söndagen den 7 november 10:30
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Lördagen den 6 november 10:30
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 31 oktober 10:30
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Fredagen den 5 november 11:00
Dan Wetterström
Varta BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 23 oktober 11:00
Daniel Wahrberg
BK Trol
Lördagen den 6 november 10:30
Lördagen den 6 november 13:30
David Larsson
Sundbybergs IK
Lördagen den 23 oktober 11:00
David Nilsson
BK Kross
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Söndagen den 7 november 10:30
Eivor Flygar
BK Råsunda Bowling (n)
Fredagen den 5 november 11:00
Elisabeth Wallin
BK Enjoy
Lördagen den 6 november 10:30
Erik Malmström
Aftonbladets IK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Eva Andersson
BK Wictoria (n)
Lördagen den 30 oktober 12:30
Eva Sandgren
Hellas BK
Lördagen den 6 november 10:30
Ewa Markus
Hammarby IF BF
Söndagen den 7 november 10:30
Felix Cederlund
Sundbybergs IK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Fredrik Lindman
BK Runan
Söndagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 7 november 10:30
Gerd Lundqvist
DN-Expressens IF
Söndagen den 7 november 10:30
Gerry Eriksson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 6 november 10:30
Grethe Wiklund
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Gun-Britt Jaremo
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 31 oktober 10:30
Göran Brusewitz
SK Nova
Fredagen den 5 november 11:00
Göran Lundqvist
DN-Expressens IF
Söndagen den 7 november 10:30
Göran Stoor
Sigma BK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 7 november 10:30
Göran Sundberg
DN-Expressens IF
Fredagen den 5 november 11:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Söndagen den 31 oktober 10:30
Hans Sjöberg
SK Nova
Fredagen den 5 november 11:00
Hans Thorén
BK Raa
Fredagen den 5 november 11:00
Hans-Åke Carlsson
Högdalens BK (n)
Söndagen den 7 november 10:30
Helen Thelander
Sundbybergs IK
Lördagen den 6 november 10:30
Henrik Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Henry Lager
BK Frisk
Söndagen den 31 oktober 10:30
Håkan Eriksson
DN-Expressens IF
Fredagen den 5 november 11:00
Håkan Nyström
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Ian Robinson
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Inger Stambert
Hammarby IF BF
Fredagen den 5 november 11:00
Jan-Erik Stensson
BK Amiki
Fredagen den 5 november 11:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Söndagen den 31 oktober 10:30
Jessica Parenmark
AIK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Jessika Jonsson
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Jimmy Lindkvist
BK Amiki
Lördagen den 30 oktober 12:30
Joel Pirhi
IK Makkabi
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Johan Eklund
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Johan Höglund
BK Rudbeck
Söndagen den 7 november 10:30
Johan Jerräng
Team Växjö BC
Lördagen den 6 november 13:30
Johan Malmström
BK Amiki
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
Lördagen den 6 november 10:30
Jonas Larsson
BK Stötarna (n)
Lördagen den 23 oktober 11:00
Jonas Lönnberg
Team Edsbacka BC
Lördagen den 6 november 13:30
Jonathan Havstad
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Lördagen den 30 oktober 12:30
Fredagen den 5 november 11:00
Joy Ekengren
Matteus-Pojkarna BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 31 oktober 10:30
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Fredagen den 5 november 11:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Kenth Wallin
BK Enjoy
Lördagen den 6 november 10:30
Kersti Sundström
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 5 november 11:00
Lördagen den 6 november 13:30
Kjell Gustavsson
BK Runan
Söndagen den 7 november 10:30
Kjell Isaksson
BK Ax
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Fredagen den 5 november 11:00
Kjell Pettersson
Vendelsö BK
Lördagen den 6 november 10:30
Kristina Byström
Vendelsö BK
Söndagen den 7 november 10:30
Lars Lundberg
KK Träff
Söndagen den 31 oktober 10:30
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Fredagen den 5 november 11:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Lördagen den 6 november 10:30
Leif Dahl
BK Scott
Söndagen den 31 oktober 10:30
Leif Sundström
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Leif Sävkvist
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Söndagen den 7 november 10:30
Lennart Berg
BK Smile (n)
Lördagen den 6 november 10:30
Lennart Götelid
BK Runan
Söndagen den 7 november 10:30
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Madelene Gimhag
BwK Dax
Lördagen den 6 november 10:30
Magnus Abrahamsson
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Magnus Christensen
Täby BwK
Söndagen den 7 november 10:30
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 30 oktober 12:30
Lördagen den 6 november 10:30
Majvor Nilsson
DN-Expressens IF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Malin Hessing
B-K Eva
Söndagen den 31 oktober 10:30
Malin Svensson
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Söndagen den 7 november 10:30
Marianne Ljunglöf
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Martin Wallin
BK Ax
Fredagen den 5 november 11:00
Mats Davidsson
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Mats Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Mats Ringqvist
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Mattias Persson
Täby BwK
Söndagen den 7 november 10:30
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Mikael Gibbemark
DN-Expressens IF
Söndagen den 7 november 10:30
Mikael Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 31 oktober 10:30
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Fredagen den 5 november 11:00
Mikael Isaksson
Täby BwK
Lördagen den 6 november 10:30
Mikael Kanold
Sundbybergs IK
Lördagen den 23 oktober 11:00
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Mikaela Karlsson
BK Raa
Söndagen den 31 oktober 10:30
Natalie Hedström
BK Mistral (n)
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Nellie Karlsson
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Patrik Goldberg
Värtans IK
Söndagen den 7 november 10:30
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Fredagen den 5 november 11:00
Patrik Larsson
AIK
Lördagen den 6 november 13:30
Pelle Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 6 november 13:30
Pelle Lundberg
SK Nova
Lördagen den 6 november 10:30
Pernilla Melin
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Perry Larsson
Vendelsö BK
Fredagen den 5 november 11:00
Peter Andersson
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Peter Fredriksson
BK Amiki
Söndagen den 7 november 10:30
Peter Kroner
AIK BK
Lördagen den 6 november 13:30
Peter Ramén
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Peter Schell
Vendelsö BK
Fredagen den 5 november 11:00
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Pia Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Fredagen den 5 november 11:00
Pål Stål
Delta 72
Lördagen den 30 oktober 12:30
Pär Linde
Pocket Club
Lördagen den 30 oktober 12:30
Rakel Norberg
Hammarby IF BF
Lördagen den 6 november 10:30
Roger Andersson
BK Smile (n)
Lördagen den 6 november 10:30
Roger Holm
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 6 november 13:30
Rolf Broström
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Fredagen den 5 november 11:00
Ronny Rylander
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 7 november 10:30
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Söndagen den 7 november 10:30
Siv Jonsson
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Stefan Blomquist
Täby BwK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Lördagen den 30 oktober 12:30
Stefan Löfström
Stureby BK
Fredagen den 5 november 11:00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 6 november 13:30
Sten Olsson
BC Pegasus
Fredagen den 5 november 11:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Stig Larsson
Handens BK
Fredagen den 5 november 11:00
Stig Svensson
SK Nova
Fredagen den 5 november 11:00
Susanne Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 31 oktober 10:30
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 5 november 11:00
Lördagen den 6 november 13:30
Susanne Wilhelmsson
Tyresö BK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Szczepan Drapsa
BK Ax
Söndagen den 7 november 10:30
Tage Hammerman
Pocket Club
Lördagen den 30 oktober 12:30
Lördagen den 6 november 10:30
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 6 november 10:30
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Thomas Almlöf
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Thomas Andersson
AIK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Lördagen den 6 november 10:30
Thomas Hörnberg
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 6 november 13:30
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Thomas Åhlén
Team Sollentuna
Lördagen den 30 oktober 12:30
Timmy Andreasson
Sundbybergs IK
Lördagen den 23 oktober 11:00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 6 november 13:30
Tobias Hallberg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Tomas Hernvall
Åkeshovs BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Tomas Karlsson
Västerås SK BK
Lördagen den 6 november 10:30
Tomas Lind
BK Ax
Lördagen den 23 oktober 11:00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Fredagen den 5 november 11:00
Tomas Thelander
Bokaj 76
Lördagen den 6 november 10:30
Tomas Wogel
Tyresö BK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Tommy Blom
Hammarby IF BF
Lördagen den 6 november 10:30
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Tommy Lundmark
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Tommy Nilsson
Sollentuna BwK
Söndagen den 7 november 10:30
Tommy Öhman
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Tony Gibbemark
DN-Expressens IF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 30 oktober 12:30
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 7 november 10:30
Tuula Törnudd
BwK Ankaret
Lördagen den 30 oktober 12:30
Ulf Lönngren
BK Ax
Lördagen den 30 oktober 12:30
Söndagen den 7 november 10:30
Ulla Sundqvist Sävkvist
DN-Expressens IF
Lördagen den 30 oktober 12:30
Vavva Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 31 oktober 10:30
Venus Larsson Dahlin
BK Amiki
Söndagen den 31 oktober 10:30
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Fredagen den 5 november 11:00
Viwi-Ann Israelsson
PBK Strike
Lördagen den 30 oktober 12:30
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 31 oktober 10:30
Wolfgang Palm von Holt
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 6 november 10:30
Zoë Trender
B-K Eva
Lördagen den 6 november 10:30
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Onsdagen den 27 oktober 19:30
Lördagen den 6 november 13:30
Åke Nilsson
Bokaj 76
Lördagen den 6 november 10:30
Åke Törnqvist
Pocket Club
Lördagen den 6 november 10:30
Åsa Lundström
AIK BK
Onsdagen den 27 oktober 19:30
TOTALT: 208 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF