Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Skärgårdspokalen 2009 Lidingö
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Lidingö Super Bowl
Telefon:
08-765 52 38
E-mail:
strike@spelabowling.nu
Hemsida:
www.spelabowling.nu
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Agneta Lundgren
B-K Eva
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Anders Holm
Team Sollentuna
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Anders Karlsson
Sigma BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Anders Norén
Sigma BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Anders Pettersson
Stånga IF
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Anders Öhman
Bokaj 76
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Andreas Jansson
Värtans IK
Skärgårdspokalen Lördag 29 Aug 11.00
Anetthe Hallberg
Åkeshovs BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Anneli Dahlgren
Sollentuna BwK
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Annica Nymark
B-K Eva
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Annika Kilander
BK Prime Sthlm
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Arne Hellberg
KK Träff
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Barbro Sjöberg
FOC Farsta (n)
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Bengt Moquist
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Bert Andersson
BK Runan
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Birgitta Göthe
Värtans IK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Boris Olsson
Åkeshovs BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Brita Augustinson
BK Qvinns
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Camilla Vainikka Eklund
BK Mistral (n)
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Ceved Karlsson
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Christer Holmström
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Christer Magnusson
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Christer Richnau
BK Runan
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Christer Rylander
Varta BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Christian Thorén
BK Ax
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Christina Olsson
BK Mistral (n)
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Claes Trankärr
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Dan Ahlquist
BK Trol
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Dan Ulfsson
Matteus-Pojkarna BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Daniel Larsson
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Eivor Flygar
BK Råsunda Bowling (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Elin Granström
BK Prime Sthlm
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Emma Löfström
B-K Eva
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Erik Andersin
Stureby BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Eva Sandgren
Hellas BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Eva Tholf
B-K Eva
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Evelina Andersin
B-K Eva
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Folke Johansson
KK Strike
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Fredrik Brisling
Matteus-Pojkarna BK
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Gun Alström
BK Raa
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Gunnar Moquist
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Hans Arnell
BK Raa
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Hans Dahlqvist
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Hans Fredén
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Hans Thorén
BK Raa
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Hans Östlund
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Henrik Östlund
Matteus-Pojkarna BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Henry Lager
BK Frisk
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Håkan Eriksson
DN-Expressens IF
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Jan Carlsson
BK Råsunda Bowling (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Jan-Erik Stensson
BK Amiki
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Jesper Lundström
Djurgårdens IF Bowlingförening
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Joel Lindström
Playbowl Club Åkeshov
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Johan Höglund
BK Rudbeck
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Jonas Emretzon
S:t Eriks Bowlingförening
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Söndag 27 Sep 10.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Jörgen Oderstad
Matteus-Pojkarna BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Kaj Ahlström
KK Strike
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Kari Jääskeläinen
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Kenneth Stahlén
Djurgårdens IF Bowlingförening
Skärgårdspokalen Söndag 27 Sep 10.00
Kent Brolin
Team X-Bowlers BC
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Kenth Ericsson
BK Amiki
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Kersti Sundström
AIK BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Kia Horn
BK Wictoria (n)
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Kjell Gustavsson
BK Runan
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Kjell Isaksson
BK Ax
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 27 Sep 10.00
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Kjell Persson
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Lars Lundberg
KK Träff
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Lars Öberg
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Leif Dahl
BK Scott
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Leif Eklund
BK Amiki
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Leif Sundström
AIK BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Lennart Andersson
Team Södertälje BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Lennart Götelid
BK Runan
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Lennart Runström
Team Södertälje BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Lieselotte Boström
BK Råsunda Bowling (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Lina Flygar
BK Wäsbygnistan (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Linda Tormodsrud
Östhammars BS (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Lisbeth Karlsson
BK Råsunda Bowling (n)
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Madelene Gimhag
BwK Dax
Skärgårdspokalen Lördag 29 Aug 11.00
Magnus Lütz
BK Runan
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Marie-Louise Östman
Östhammars BS (n)
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Martin Wallin
BK Ax
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Matilda Bäcker
BK Eva (n)
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Mats Sjöberg
BK Taggen
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Mattias Persson
Täby BwK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Mikael Borg
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Mikael Gimhag
BwK Dax
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Mikael Raaschou
BK Trol
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Mikael Sandberg
AIK
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Mikael Stenlund
Split Happens BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Mikael Söderstrand
Väddö BwK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Mikael Wik
BK Kaskad
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Nicklas Kihlberg
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Lördag 10 okt 14.00
Niklas Holmström
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Niklas Johansson
BK Trol
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Olle Kriström
Västerås SK BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Oscar Nyholm-Westberg
Team Södertälje BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Osvaldo Fernández
Sigma BK
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Per Nyholm Jönsson
Kings Pin BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Per Ola Westerhaug
Kings Pin BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Peter Davidsson
BK Trol
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Peter Fredriksson
BK Amiki
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Peter Schell
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Pål Stål
Delta 72
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Pär Larsson
Östhammars BS (n)
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Robert Myrén
BK Ax
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Rolf Kings
Sigma BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Ronny Rylander
Djurgårdens IF Bowlingförening
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Rose-Marie Malmros
Team Sollentuna
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Sari Johansson
Sollentuna BwK
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Sebastian Graveleij
Sundbybergs IK
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Sten Larsson
BK Runan
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Sten Olsson
BC Pegasus
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Stig Larsson
Handens BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Sören Källen
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Skärgårdspokalen Söndag 30 Aug 10.00
Thérese Ahlquist
BK Prime Sthlm
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Thomas Andersson
AIK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Thomas Englund
Värtans IK
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Tibor Krauss
Team Södertälje BK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Skärgårdspokalen Söndag 27 Sep 10.00
Tobias Hallberg
Åkeshovs BK
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Tobias Melin
BK Force
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Tomas Lind
BK Ax
Skärgårdspokalen Lördag 12 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Torsdag 8 Okt 19.00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Tommy Jern
AIK
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Tommy Nilsson
Sollentuna BwK
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Tony Gibbemark
DN-Expressens IF
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Skärgårdspokalen Söndag 27 Sep 10.00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Torsten Gustavsson
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Lördag 10 Okt 11.00
Ulf Kerschinsky
BK Amiki
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 10.00
Vavva Gimhag
BwK Dax
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Skärgårdspokalen Onsdag 7 Okt 19.00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 14.00
Skärgårdspokalen Söndag 11 Okt 19.00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Skärgårdspokalen Lördag 26 Sep 11.00
TOTALT: 172 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-05-19
Sjöslaget 2024
Zebastian Söder
AIK BK
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK