Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Skärgårdspokalen 2009
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Roslagsbowling
Telefon:
0176-555 59
E-mail:
info@roslagsbowling.se
Hemsida:
www.roslagsbowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Söndagen den 11 oktober 10:00
Anders Adriansson
Uppsala BC 90
Söndagen den 30 augusti 10:00
Anders Agnefalk
KK Träff
Söndagen den 27 september 10:00
Anders Karlsson
Sigma BK
Söndagen den 11 oktober 10:00
Anders Norén
Sigma BK
Lördagen den 29 augusti 14:00
Anders Pettersson
Stånga IF
Söndagen den 27 september 10:00
Andreas Jansson
Värtans IK
Söndagen den 11 oktober 13:00
Anneli Dahlgren
Sollentuna BwK
Lördagen den 29 augusti 14:00
Annette Burman
BwK Ankaret
Söndagen den 11 oktober 16:00
Annica Nymark
B-K Eva
Lördagen den 10 oktober 10:00
Arne Hellberg
KK Träff
Lördagen den 10 oktober 13:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Söndagen den 11 oktober 10:00
Barbro Sjöberg
FOC Farsta (n)
Söndagen den 11 oktober 10:00
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 27 september 10:00
Bengt Westerlund
BC Cobbers
Söndagen den 30 augusti 10:00
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 10 oktober 10:00
Bernt Sund
Pin Club
Söndagen den 30 augusti 10:00
Bert Andersson
BK Runan
Söndagen den 27 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 16:00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Söndagen den 11 oktober 13:00
Boris Olsson
Åkeshovs BK
Lördagen den 26 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 13:00
Brita Augustinson
BK Qvinns
Lördagen den 29 augusti 14:00
Brita Nauman
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Christer Berner
Norsborgs AIK
Söndagen den 11 oktober 10:00
Christer Holmström
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Christer Magnusson
KK Träff
Söndagen den 27 september 10:00
Christian Thorén
BK Ax
Lördagen den 10 oktober 16:00
Christina Olsson
BK Mistral (n)
Lördagen den 26 september 10:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 10 oktober 10:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Lördagen den 29 augusti 14:00
Daniel Holmgren
Pin Club
Söndagen den 30 augusti 10:00
Daniel Larsson
BwK Ankaret
Söndagen den 11 oktober 10:00
Daniel Norström
Vendelsö BK
Söndagen den 11 oktober 16:00
Eivor Flygar
BK Råsunda Bowling (n)
Lördagen den 10 oktober 13:00
Emelie Holmström
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 16:00
Emma Löfström
B-K Eva
Lördagen den 10 oktober 13:00
Eva Sandgren
Hellas BK
Lördagen den 10 oktober 13:00
Evy Larsson
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 13:00
Fredrik Brisling
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 11 oktober 10:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 27 september 10:00
Hans Arnell
BK Raa
Lördagen den 10 oktober 13:00
Hans Dahlqvist
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 16:00
Hans Nauman
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Hans Östlund
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 16:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Söndagen den 11 oktober 13:00
Helena Lijsing-Magnusson
BwK Ankaret
Söndagen den 11 oktober 16:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Söndagen den 27 september 10:00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Lördagen den 10 oktober 16:00
Jens Simonsen
IK Gotlandspärlan
Lördagen den 10 oktober 16:00
Söndagen den 11 oktober 13:00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 11 oktober 16:00
Joel Lindström
Playbowl Club Åkeshov
Söndagen den 11 oktober 10:00
Jonas Emretzon
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 11 oktober 16:00
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
Söndagen den 11 oktober 13:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 11 oktober 13:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Kenneth Stahlén
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 11 oktober 16:00
Kent Brolin
Team X-Bowlers BC
Lördagen den 10 oktober 16:00
Kent Persson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 11 oktober 16:00
Kersti Sundström
AIK BK
Lördagen den 10 oktober 10:00
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Söndagen den 30 augusti 10:00
Kjell Bengtsson
BK Rullarna
Söndagen den 11 oktober 10:00
Kjell Isaksson
BK Ax
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Lördagen den 10 oktober 16:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Söndagen den 11 oktober 10:00
Leea Helin
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 16:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Lördagen den 10 oktober 10:00
Leif Sundström
AIK BK
Lördagen den 10 oktober 10:00
Leif Törnestam
Stureby BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Söndagen den 11 oktober 13:00
Lennart Götelid
BK Runan
Lördagen den 29 augusti 14:00
Lina Flygar
BK Wäsbygnistan (n)
Lördagen den 10 oktober 13:00
Madelene Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 11 oktober 13:00
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 29 augusti 14:00
Marcus Malm
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Marcus Weywadt
Stureby BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Martin Wallin
BK Ax
Söndagen den 27 september 10:00
Matilda Bäcker
BK Eva (n)
Söndagen den 27 september 10:00
Mattias Persson
Täby BwK
Lördagen den 29 augusti 14:00
Michael Bäck
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Söndagen den 27 september 10:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 26 september 10:00
Mikael Borg
BwK Ankaret
Söndagen den 30 augusti 10:00
Lördagen den 26 september 10:00
Mikael Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 11 oktober 13:00
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Mikael Sandberg
AIK
Söndagen den 11 oktober 13:00
Mikael Stenlund
Split Happens BK
Söndagen den 11 oktober 16:00
Mikael Söderstrand
Väddö BwK
Lördagen den 26 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 10:00
Mikael Wik
BK Kaskad
Söndagen den 27 september 10:00
Niklas Holmström
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Olle Kriström
Västerås SK BK
Söndagen den 11 oktober 10:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 26 september 10:00
Peter Axelsson
Pin Club
Söndagen den 30 augusti 10:00
Peter Fredriksson
BK Amiki
Söndagen den 11 oktober 16:00
Peter Schell
Vendelsö BK
Söndagen den 11 oktober 16:00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Lördagen den 29 augusti 14:00
Söndagen den 11 oktober 10:00
Pål Stål
Delta 72
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Robert Myrén
BK Ax
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Robin Hast
BC Cobbers
Söndagen den 30 augusti 10:00
Rolf Kings
Sigma BK
Söndagen den 27 september 10:00
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Lördagen den 10 oktober 13:00
Rose-Marie Malmros
Team Sollentuna
Lördagen den 29 augusti 14:00
Sebastian Ekedahl
Stureby BK
Lördagen den 10 oktober 16:00
Sofie Holmström
BK Merci
Lördagen den 26 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 16:00
Stefan Jansson
BwK Ankaret
Lördagen den 26 september 10:00
Sten Larsson
BK Runan
Söndagen den 27 september 10:00
Sten Olsson
BC Pegasus
Söndagen den 11 oktober 13:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Susanne Wilhelmsson
Tyresö BK
Lördagen den 10 oktober 10:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 16:00
Sören Källen
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 27 september 10:00
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 11 oktober 10:00
Thomas Andersson
AIK
Söndagen den 27 september 10:00
Thomas Englund
Värtans IK
Lördagen den 10 oktober 10:00
Thomas Johansson
Pin Club
Söndagen den 30 augusti 10:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 11 oktober 16:00
Tibor Krauss
Team Södertälje BK
Söndagen den 11 oktober 13:00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Söndagen den 11 oktober 16:00
Tomas Lind
BK Ax
Söndagen den 27 september 10:00
Söndagen den 11 oktober 10:00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Lördagen den 10 oktober 13:00
Tommy Jern
AIK
Lördagen den 26 september 10:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 11 oktober 13:00
Torsten Gustavsson
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 16:00
Tuula Törnudd
BwK Ankaret
Lördagen den 10 oktober 13:00
Ulf Karlsson
BK Mercur
Lördagen den 26 september 10:00
Ulf Lönngren
BK Ax
Lördagen den 10 oktober 10:00
Vavva Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 11 oktober 13:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Söndagen den 11 oktober 13:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 11 oktober 10:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Lördagen den 29 augusti 14:00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Lördagen den 10 oktober 10:00
TOTALT: 130 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-05-19
Sjöslaget 2024
Zebastian Söder
AIK BK
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK