Anmälda spelare för Klockslaget 2015

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Sundbybergs Bowlinghall
Telefon: 08-29 13 50
E-mail: info@sbgbowling.se
Hemsida: www.sbgbowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Agneta Lundgren B-K Eva Lördagen den 18 april 10:30
Albin Hellström Hammarby IF BF Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Alexandros Mavrikakis Sigma BK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Altti Mattila Hammarby IF BF Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Anders Bergstrand Turebergs BwK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Anders Eriksson Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 16 april 19:30
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Anders Jansson Team X-Bowlers BC Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 20:30
André Nilsson Sundbybergs IK Torsdagen den 16 april 19:30
Anette Bergman Fyrishof BK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Anette Karlsson Sollentuna BwK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Påskdagen den 5 april 10:30
Anneli Dahlgren Sollentuna BwK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Annelie Elnerud B-K Eva Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Annelie Kanold Sundbybergs IK Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Annika Kilander BK Prime Sthlm Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Anthon Åkerblom Sundbybergs IK Torsdagen den 23 april 20:30
Ari Mutka Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Bengt Moquist KK Träff Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Benno Pedersen Pin Club Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Benny Carlsson Stureby BK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Bernt Axelsson Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 23 april 18:00
Björn Bergman Matteus-Pojkarna BK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Björn Mattsson Täby BwK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Börje Salmén Aftonbladets IK Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Caroline Innergård Hammarby IF BF Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Charles Nylund Fredrikshof IF BK Torsdagen den 23 april 18:00
Christer Eklund BK Amiki Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Christer Hörngren BK Amiki Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Söndagen den 12 april 18:30
Christer Kallin BK Kross Torsdagen den 16 april 19:30
Christer Lundborg BwK Ankaret Påskdagen den 5 april 10:30
Lördagen den 18 april 10:30
Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Conny Eriksson Aftonbladets IK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Cornell Gassner Vendelsö BK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Cristopher Nybom AIK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Torsdagen den 16 april 19:30
Dan Ahlquist BK Trol Annandagpåsk den 6 april 10:30
Dan Ulfsson Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 12 april 18:30
Daniel Holmgren Pin Club Söndagen den 19 april 10:30
Daniel Jones Täby BwK Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Daniel Larsson Fredrikshof IF BK Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
David Runefelt Täby BwK Torsdagen den 23 april 20:30
Dennis Eklund Stureby BK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Emma Franzen Täby BwK Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 12:00
Emmeline Mutka Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Annandagpåsk den 6 april 10:30
Filip Thelander Sundbybergs IK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Gert Sundin AIK Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Greger Knutas SK Nova Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Gunnar Moquist KK Träff Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Torsdagen den 16 april 19:30
Göran Brusewitz SK Nova Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Hanna Hillman BK Prime Sthlm Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Hans Adeby Fredrikshof IF BK Lördagen den 18 april 10:30
Hans Larsson BK Amiki Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Hans Modh BK Raa Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Hans Norbeck Fredrikshof IF BK Fredagen den 24 april 12:00
Hans Sjöberg SK Nova Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Helena Ericson Hammarby IF BF Torsdagen den 23 april 20:30
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK Fredagen den 24 april 12:00
Håkan Hellsing BK Ax Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Ingrid Lindberg Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Jan Blom Tyresö BK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Jan-Erik Stensson Vendelsö BK Söndagen den 19 april 10:30
Jan-Ove Lindblad KK Träff Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Jens Simonsen BK Ax Söndagen den 19 april 10:30
Torsdagen den 23 april 18:00
Jesper Ekstedt AIK Lördagen den 18 april 10:30
Jesper Gren Stureby BK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Jessika Jonsson BK Mistral Annandagpåsk den 6 april 10:30
Joakim Karlsson BK Trol Torsdagen den 23 april 18:00
Joakim Stolpe Uppsala BC 90 Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Joel Lindström Team X-Bowlers BC Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 20:30
Johan Bergman Matteus-Pojkarna BK Påskdagen den 5 april 10:30
Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Johan Larsson Åkeshovs BK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Johan Lindman BK Runan Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Johan Wallenbert Sundbybergs IK Torsdagen den 16 april 19:30
Johan Österholm Stureby BK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Johanna Stål Åkeshovs BK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Annandagpåsk den 6 april 10:30
Jonas Karlsson Sigma BK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Jonas Thorzén Täby BwK Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 23 april 18:00
Torsdagen den 23 april 20:30
Jouko Törnudd BwK Ankaret Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Lördagen den 18 april 10:30
Juha Kanerva BK Kross Torsdagen den 23 april 20:30
Jörgen Greverius BK Kross Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Jörgen Plantin BK Taggen Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Kamilla Christensen Sundbybergs IK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Kenneth Aspögård Matteus-Pojkarna BK Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 20:30
Kent Wenström BK Ene Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Kent Wogel Stureby BK Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Kenth Holm BC Cobbers Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Kersti Sundström AIK Lördagen den 18 april 10:30
Kerstin Sahlberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Kim Wikman BK Ax Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Kjell Isaksson BK Ax Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Kjell Scherman Värtans IK Lördagen den 18 april 10:30
Kjell Svensson Aftonbladets IK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Klas Söderberg BK Arkos Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Klas Wase Bokaj 76 Torsdagen den 16 april 19:30
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Laila Jonsson BK Brio Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Lars Höglin BK Bågen Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 12:00
Lars Öberg Fredrikshof IF BK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Lars-Erik Karlsson BK Ax Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Annandagpåsk den 6 april 10:30
Leea Helin BK Rullarna Annandagpåsk den 6 april 10:30
Leif Dahl KK Träff Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Leif Mörkfors Domnarvets BS Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Lördagen den 18 april 10:30
Lena Thurn AIK Lördagen den 18 april 10:30
Leo Greverius BK Mjölby Bowling Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Lina Elfström Sundbybergs IK Torsdagen den 16 april 19:30
Liz Larsson B-K Eva Söndagen den 19 april 10:30
Lovisa Nylund Sigma BK Söndagen den 12 april 18:30
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Magnus Lütz BK Runan Torsdagen den 23 april 18:00
Magnus Sjöholm Fredrikshof IF BK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Annandagpåsk den 6 april 10:30
Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Marianne Högberg AIK Lördagen den 18 april 10:30
Martin Karlsson Team X-Bowlers BC Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Martin Östlund Hammarby IF BF Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Mattias Persson Täby BwK Torsdagen den 23 april 20:30
Max Ornered Stureby BK Torsdagen den 23 april 20:30
Michael Haenflein Sigma BK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Söndagen den 19 april 10:30
Michael Hinas Gradin Turebergs BwK Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Michael Johansson BK Ax Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Michael Lindquist Sigma BK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Mikael Boström Sigma BK Påskdagen den 5 april 10:30
Mikael Isaksson Täby BwK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Mikael Kanold Sundbybergs IK Torsdagen den 23 april 20:30
Niclas Zeising AIK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Pasi E. Luiro Sigma BK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Patric Johansson Team Edsbacka BC Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Per-Erik Freij Sundbybergs IK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Peter Axelsson Pin Club Söndagen den 19 april 10:30
Peter Graveleij Sundbybergs IK Torsdagen den 16 april 19:30
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Peter Kroner AIK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Peter Schell Vendelsö BK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Pål Stål Åkeshovs BK Torsdagen den 9 april 19:30
Ralph Ornered United BC Söndagen den 19 april 10:30
Rickard Thelander Sundbybergs IK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Robert Blom BajenFans BF Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Robert Myrén BK Ax Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Robert Wikman Hammarby IF BF Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Robin Öberg Täby BwK Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Roger Holm Fredrikshof IF BK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Roger Johansson BK Kross Torsdagen den 16 april 19:30
Roland Ström Älvsjöhook BK Påskdagen den 5 april 10:30
Rolf Holmgren Pin Club Söndagen den 19 april 10:30
Rolf Jäderdal Farsta Bowlingklubb Påskdagen den 5 april 10:30
Roxana Layrisse Sundbybergs IK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Sebastian Ekedahl Stureby BK Söndagen den 19 april 10:30
Sebastian Eriksson BK Brio Söndagen den 12 april 18:30
Sebastian Graveleij Sundbybergs IK Torsdagen den 16 april 19:30
Sebastian Hellsing Sigma BK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Stefan Fogelström Åkeshovs BK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird
Söndagen den 12 april 18:30
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 22 mars 10:30 Early Bird
Sten Olsson BC Pegasus Annandagpåsk den 6 april 10:30
Stene Andersson Split Happens BK Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Stig Persson Sollentuna BwK Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Stig Svensson SK Nova Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Stina Ornered United BC Söndagen den 19 april 10:30
Susanne Olsson Hammarby IF BF Torsdagen den 23 april 18:00
Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Annandagpåsk den 6 april 10:30
Szczepan Drapsa BK Ax Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Thomas Andersson AIK Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Thomas Hult BK Scott Torsdagen den 26 mars 19:30 Early Bird
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Thomas Johansson Pin Club Söndagen den 19 april 10:30
Thomas Wallgren Fredrikshof IF BK Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Tobias Karlsson BK Ax Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Tobias Melin BK Force Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Tomas Hernvall Åkeshovs BK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Tomas Johansson BK Trol Påskdagen den 5 april 10:30
Torsdagen den 9 april 19:30
Tomas Lind BK Ax Torsdagen den 23 april 20:30
Tomas Regnander Team X-Bowlers BC Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Tommi Soveri Uppsala BC 90 Torsdagen den 12 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 23 april 18:00
Tommy Johannesson Aftonbladets IK Torsdagen den 19 mars 19:30 Early Bird
Torsdagen den 9 april 19:30
Tommy Wendel Stureby BK Långfredag 3 april 10:30 Early Bird
Torbjörn Persson Hammarby IF BF Skärtorsdag 2 april 18:00 Early Bird
Torgny Löfgren BK Arkos Onsdagen den 1 april 13:30 Early Bird
Fredagen den 24 april 14:30 Sista start.
Ulrica Dahlgren Sollentuna BwK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Annandagpåsk den 6 april 10:30
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Skärtorsdag 2 april 10:30 Early Bird
Torsdagen den 16 april 19:30
Åke Hofvander Sollentuna BwK Söndagen den 15 mars 17:30 Early Bird

TOTALT: 198 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC