Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Mälarmästerskapet 2009
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Bowl-O-Rama
Telefon:
08-81 60 40
E-mail:
info@bowlorama.se
Hemsida:
www.bowlorama.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 7 November 13:00
Andreas Ekhamre
Hammarby IF BF
Söndagen den 1 November 13:00
Andreas Jansson
Värtans IK
Söndagen den 8 November 13:00
Anette Dahlgren
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Anette Karlsson
Sollentuna BwK
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 7 November 13:00
Anne-Marie Johansson
Tyresö BK
Söndagen den 1 November 13:00
Anneli Dahlgren
Sollentuna BwK
Söndagen den 1 November 13:00
Lördagen den 7 November 13:00
Anneli Ekman
IK Gotlandspärlan
Söndagen den 1 November 13:00
Annette Hofvander
Team Sollentuna
Lördagen den 7 November 10:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Arne Hellberg
KK Träff
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Söndagen den 8 November 16:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Barbro Sjöberg
FOC Farsta (n)
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Bengt Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 8 November 16:00
Bengt Moquist
KK Träff
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Berndt Lindberg
BK Smile (n)
Söndagen den 8 November 16:00
Bert Andersson
BK Runan
Söndagen den 1 November 13:00
Bertil Göransson
BK Jackpot (n)
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Birgitta Heron
DN-Expressens IF
Lördagen den 7 November 13:00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Lördagen den 7 November 13:00
Bo Söderman
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Boris Olsson
Åkeshovs BK
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Christer Andersson
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Christer Forsberg
BK Taggen
Lördagen den 7 November 10:00
Christer Lundborg
BK Smile (n)
Söndagen den 8 November 16:00
Christer Richnau
BK Runan
Lördagen den 7 November 10:00
Christer Rylander
Varta BK
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Söndagen den 1 November 16:00
Söndagen den 8 November 16:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 6 November 16:30
Christian Thorén
BK Ax
Söndagen den 1 November 16:00
Lördagen den 7 November 10:00
Christina Olsson
BK Mistral (n)
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Christina Trujillo
B-K Eva
Söndagen den 1 November 13:00
Söndagen den 8 November 16:00
Christopher Öberg
SK Nova
Lördagen den 7 November 13:00
Claes Parmland
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 8 November 13:00
Claes Wagelin Gauffin
Stånga IF
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Lördagen den 7 November 10:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Söndagen den 1 November 13:00
Daniel Norström
Vendelsö BK
Söndagen den 1 November 16:00
David Runefelt
Uppsala BC 90
Lördagen den 7 November 10:00
Desideria Lundkvist
AIK
Lördagen den 7 November 13:00
Eivor Flygar
BK Råsunda Bowling (n)
Fredagen den 6 November 16:30
Emma Löfström
B-K Eva
Lördagen den 7 November 13:00
Eva Sandgren
Hellas BK
Lördagen den 7 November 13:00
Fanny Lindahl
AIK BK
Fredagen den 6 November 16:30
Folke Johansson
KK Strike
Lördagen den 7 November 16:00
Gert Sundin
AIK BK
Söndagen den 8 November 16:00
Gunnar Fryckstrand
Team Blue BK
Söndagen den 1 November 13:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Hans Arnell
BK Raa
Lördagen den 7 November 13:00
Hans Dahlqvist
BwK Ankaret
Söndagen den 1 November 16:00
Hans Forsell
Årsta-City Bowlers BK
Lördagen den 7 november 11:00
Hans Fredén
Hammarby IF BF
Fredagen den 6 November 16:30
Hans Sjöberg
SK Nova
Lördagen den 7 November 13:00
Hans Thorén
BK Raa
Söndagen den 1 November 16:00
Lördagen den 7 November 10:00
Hans Östlund
BwK Ankaret
Söndagen den 1 November 16:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Söndagen den 8 November 16:00
Henry Lager
BK Frisk
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Söndagen den 1 November 16:00
Ian Robinson
AIK BK
Fredagen den 6 November 16:30
Lördagen den 7 November 16:00
Inger Norremo
B-K Eva
Lördagen den 7 November 13:00
Inger Stambert
Hammarby IF BF
Lördagen den 7 November 10:00
Jaan Tampöld
BK Taggen
Lördagen den 7 november 11:00
Jan-Erik Stensson
BK Amiki
Söndagen den 1 November 13:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Söndagen den 1 November 16:00
Lördagen den 7 November 10:00
Jerry Mattisson
SK Nova
Lördagen den 7 November 13:00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Fredagen den 6 November 16:30
Lördagen den 7 November 10:00
Jimmy Lindkvist
BK Amiki
Fredagen den 6 November 16:30
Joel Lindström
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 6 November 16:30
Joel Pirhi
IK Makkabi
Fredagen den 6 November 16:30
Johan Höglund
BK Rudbeck
Söndagen den 1 November 13:00
Johan Österholm
Stureby BK
Lördagen den 7 November 13:00
John Slagmark
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Jonas Emretzon
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 1 November 16:00
Lördagen den 7 November 16:00
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
Söndagen den 8 November 13:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Söndagen den 8 November 13:00
Söndagen den 8 November 16:00
Jörgen Samuelsson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 8 November 13:00
Kaj Ahlström
KK Strike
Lördagen den 7 November 16:00
Karin Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 8 November 16:00
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Fredagen den 6 November 16:30
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Fredagen den 6 November 16:30
Kenneth Stahlén
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Kent Persson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 7 November 10:00
Kenth Ericsson
BK Amiki
Fredagen den 6 November 16:30
Kerstin Danielsson
AIK
Lördagen den 7 November 13:00
Kia Horn
BK Wictoria (n)
Lördagen den 7 November 10:00
Kim Rönnkvist
Tyresö BK
Söndagen den 1 November 13:00
Kjell Isaksson
BK Ax
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Söndagen den 1 November 13:00
Fredagen den 6 November 16:30
Kristina Byström
Vendelsö BK
Lördagen den 7 November 13:00
Lars Gustafsson
Bogesunds BK
Lördagen den 7 november 11:00
Lars Lundberg
KK Träff
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Lars Öberg
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Lördagen den 7 November 13:00
Leif Dahl
BK Scott
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Leif Eklund
BK Amiki
Fredagen den 6 November 16:30
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Söndagen den 8 November 16:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Söndagen den 8 November 13:00
Lennart Andersson
Team Södertälje BK
Lördagen den 7 November 16:00
Lennart Götelid
BK Runan
Lördagen den 7 November 10:00
Lennart Runström
Team Södertälje BK
Söndagen den 8 November 16:00
Lennart Sjöberg
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Leo Luoma
Vendelsö BK
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Lina Flygar
BK Wäsbygnistan (n)
Fredagen den 6 November 16:30
Lisbeth Karlsson
BK Råsunda Bowling (n)
Söndagen den 1 November 16:00
Madelene Gimhag
BwK Dax
Fredagen den 6 November 16:30
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 7 November 10:00
Malin Hessing
B-K Eva
Söndagen den 1 November 13:00
Marcus Weywadt
Stureby BK
Lördagen den 7 November 16:00
Marianne Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 8 November 13:00
Marianne Ljunglöf
DN-Expressens IF
Lördagen den 7 November 13:00
Mats Weywadt
AIK
Söndagen den 1 November 13:00
Söndagen den 8 November 16:00
Mattias Persson
Täby BwK
Söndagen den 1 November 13:00
Lördagen den 7 November 10:00
Matts Juthagen
BK 66
Lördagen den 7 november 11:00
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Lördagen den 7 November 10:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Lördagen den 7 November 13:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 7 November 10:00
Michael Schefström
Vingåkers BK
Lördagen den 7 November 10:00
Mikael Borg
BwK Ankaret
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Mikael Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 8 November 13:00
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Mikael Stenlund
Split Happens BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Mikael Söderstrand
Väddö BwK
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Mikael Wik
BK Kaskad
Lördagen den 7 November 10:00
Monica Hellberg
BK Trippel
Söndagen den 1 November 13:00
Niklas Holmström
BwK Ankaret
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Ola Tenggren
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Olle Kriström
Västerås SK BK
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Oscar Nyholm-Westberg
Team Södertälje BK
Lördagen den 7 November 16:00
Osvaldo Fernández
Sigma BK
Söndagen den 1 November 13:00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 8 November 16:00
Peter Fredriksson
BK Amiki
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Peter Schell
Vendelsö BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Söndagen den 1 November 16:00
Peter Svensson
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Söndagen den 1 November 13:00
Robert Myrén
BK Ax
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Robert Säflund
BK Stallis
Söndagen den 1 November 13:00
Robert Wikman
Åkeshovs BK
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Lördagen den 7 November 10:00
Roger Holm
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 31 Oktober 16:00
Söndagen den 1 November 13:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Lördagen den 7 November 10:00
Rolf Kings
Sigma BK
Lördagen den 7 November 13:00
Ronny Rylander
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 November 16:00
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Söndagen den 8 November 16:00
Rose-Marie Gustafsson
Bogesunds BK
Lördagen den 7 november 11:00
Rose-Marie Malmros
Team Sollentuna
Söndagen den 1 November 13:00
Lördagen den 7 November 13:00
Sari Johansson
Sollentuna BwK
Lördagen den 7 November 10:00
Sofie Holmström
BK Merci
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Staffan Vistrand
Vendelsö BK
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 7 November 13:00
Stefan Persson
Hellas BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Sten Larsson
BK Runan
Söndagen den 1 November 13:00
Sten Olsson
BC Pegasus
Söndagen den 8 November 16:00
Stig Koinberg
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Susanne Juthagen
BK 66
Lördagen den 7 november 11:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Fredagen den 6 November 16:30
Sven Fredriksson
Vendelsö BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Sven-olov Hedblom
BK Taggen
Lördagen den 7 November 10:00
Sören Källen
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Tage Wall
KK Träff
Lördagen den 7 november 11:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 7 November 10:00
Thomas Englund
Värtans IK
Söndagen den 8 November 16:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Lördagen den 7 November 13:00
Tibor Krauss
Team Södertälje BK
Söndagen den 8 November 16:00
Tomas Lind
BK Ax
Söndagen den 8 November 16:00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Söndagen den 1 November 16:00
Fredagen den 6 November 16:30
Tomas Wogel
Tyresö BK
Söndagen den 1 November 13:00
Tommy Jern
AIK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Tommy Nilsson
Sollentuna BwK
Lördagen den 7 November 10:00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Torsten Gustavsson
BwK Ankaret
Söndagen den 1 November 16:00
Ulf Lönngren
BK Ax
Lördagen den 7 November 10:00
Urban Hed
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 8 November 13:00
Vavva Gimhag
BwK Dax
Söndagen den 8 November 13:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Fredagen den 6 November 16:30
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Fredagen den 30 Oktober 16:30
Söndagen den 8 November 16:00
Wolfgang Palm von Holt
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 31 Oktober 13:00
Söndagen den 1 November 16:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Söndagen den 1 November 13:00
Åsa Lundström
AIK BK
Lördagen den 31 Oktober 10:00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Lördagen den 31 Oktober 13:00
TOTALT: 184 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-05-19
Sjöslaget 2024
Zebastian Söder
AIK BK
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK