Anmälda spelare för Holmenkollen 2015

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Kungsholmens Bowling
Telefon: 08-651 55 16
E-mail: info@kungsholmensbowling.se
Hemsida: www.kungsholmensbowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Albin Hellström Hammarby IF BF Måndagen den 2 november 19:30
Alf Fredell Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Anders Bergstrand Turebergs BwK Fredagen den 6 november 13:00
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 7 november 10:30
Torsdagen den 26 november 20:00
Anders Jansson Team X-Bowlers BC Måndagen den 2 november 19:30
Måndagen den 16 november 19:30
Anders Pettersson Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Anita Wanhainen Team Södertälje BK Söndagen den 15 november 17:30
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 7 november 10:30
Torsdagen den 26 november 20:00
Anna Lindelöf Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 26 november 20:00
Annika Grönvall BK Mistral Måndagen den 16 november 19:30
Anton Gehlin AIK Tisdagen den 27 oktober 19:30
Benno Pedersen Pin Club Onsdagen den 4 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Benny Carlsson Stureby BK Tisdagen den 10 november 19:30
Benny Rapp BajenFans BF Tisdagen den 24 november 19:30
Torsdagen den 26 november 20:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Torsdagen den 5 november 13:00
Torsdagen den 26 november 13:00
Björn Kaneteg Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 31 oktober 10:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Björn Mattsson Täby BwK Tisdagen den 27 oktober 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Björn Åkerström Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Börje Salmén Aftonbladets IK Lördagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 22 november 17:30
Caroline Innergård Hammarby IF BF Lördagen den 31 oktober 10:30
Christer Eklund BK Amiki Söndagen den 15 november 17:30
Christer Hörngren Hammarby IF BF Söndagen den 15 november 17:30
Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 27 oktober 19:30
Cristopher Nybom AIK Onsdagen den 4 november 19:30
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 31 oktober 10:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Dan Ahlquist BK Trol Torsdagen den 26 november 13:00
Dan Ulfsson Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Torsdagen den 26 november 13:00
Daniel Holmgren Pin Club Onsdagen den 4 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Daniel Jones Täby BwK Fredagen den 13 november 13:00
Torsdagen den 19 november 19:30
Daniel Larsson Vendelsö BK Lördagen den 7 november 10:30
Torsdagen den 19 november 19:30
Dennis Eklund Stureby BK Söndagen den 15 november 17:30
Emma Franzen Täby BwK Lördagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 22 november 17:30
Eric Blomster Kees Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Erik Andersin Stureby BK Söndagen den 15 november 17:30
Erika Svensson B-K Eva Söndagen den 22 november 17:30
Filip Thelander Sundbybergs IK Fredagen den 27 november 12:30
Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 26 november 13:00
Gert Sundin AIK Fredagen den 13 november 13:00
Greger Knutas SK Nova Fredagen den 6 november 13:00
Fredagen den 13 november 13:00
Gunnar Persson Warpen BK Måndagen den 16 november 19:30
Göran Brusewitz SK Nova Fredagen den 13 november 13:00
Torsdagen den 26 november 13:00
Hanna Hillman Sandvikens AIK BK Lördagen den 31 oktober 10:30
Hans Arnell BK Raa Tisdagen den 10 november 19:30
Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK Torsdagen den 5 november 13:00
Hans Larsson BK Amiki Lördagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 22 november 17:30
Hans Modh BK Raa Torsdagen den 5 november 13:00
Fredagen den 13 november 13:00
Hans Sjöberg SK Nova Måndagen den 2 november 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Heikki Salmi BK Rullarna Onsdagen den 4 november 19:30
Helen Eklund Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 22 november 17:30
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Söndagen den 22 november 17:30
Håkan Hellsing BK Ax Söndagen den 22 november 17:30
Jan Blom Tyresö BK Torsdagen den 5 november 13:00
Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK Torsdagen den 5 november 13:00
Jens Simonsen BK Ax Torsdagen den 26 november 20:00
Jerry Gustafsson Vendelsö BK Söndagen den 15 november 17:30
Jerry Mattisson SK Nova Fredagen den 13 november 13:00
Jesper Gren Stureby BK Söndagen den 22 november 17:30
Joakim Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 24 november 19:30
Joakim Karlsson Stureby BK Söndagen den 22 november 17:30
Joakim Plantin Täby BwK Torsdagen den 26 november 13:00
Joel Lindström Team X-Bowlers BC Måndagen den 2 november 19:30
Måndagen den 16 november 19:30
Johan Bergman Matteus-Pojkarna BK Tisdagen den 27 oktober 19:30
Johan Larsson Åkeshovs BK Lördagen den 7 november 10:30
Johan Österholm Stureby BK Torsdagen den 19 november 19:30
Johanna Stål Åkeshovs BK Tisdagen den 27 oktober 19:30
John Carlson Hammarby IF BF Tisdagen den 3 november 19:30
Tisdagen den 10 november 19:30
John Thornberg Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Jonas Helwig Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Jonas Thorzén Täby BwK Torsdagen den 19 november 19:30
Jouko Törnudd BwK Ankaret Lördagen den 31 oktober 10:30
Torsdagen den 5 november 13:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Tisdagen den 3 november 19:30
Kenneth Aspögård Matteus-Pojkarna BK Tisdagen den 10 november 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Kenneth Ovestad BK Runan Söndagen den 15 november 17:30
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Tisdagen den 3 november 19:30
Torsdagen den 26 november 13:00
Kent Wogel Stureby BK Tisdagen den 3 november 19:30
Kerstin Sahlberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 22 november 17:30
Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 27 oktober 19:30
Kjell Andersson Aftonbladets IK Onsdagen den 4 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Kjell Isaksson BK Ax Lördagen den 31 oktober 10:30
Tisdagen den 3 november 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Klas Söderberg BK Arkos Tisdagen den 27 oktober 19:30
Måndagen den 2 november 19:30
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 3 november 19:30
Kåre Birgersson BK Rullarna Onsdagen den 4 november 19:30
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 24 november 19:30
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 10 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Lars-Erik Forsius SK Nova Måndagen den 2 november 19:30
Lars-Erik Karlsson BK Ax Fredagen den 13 november 13:00
Söndagen den 15 november 17:30
Leif Mörkfors Domnarvets BS Fredagen den 13 november 13:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Måndagen den 2 november 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Lena Thurn AIK Söndagen den 22 november 17:30
Lena Åkerström Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Leo Westberg BwK Ankaret Fredagen den 13 november 13:00
Linus Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 19 november 19:30
Ludwig Gsänger Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC Fredagen den 13 november 13:00
Magnus Lütz BK Runan Tisdagen den 10 november 19:30
Magnus Sjöholm Fredrikshof IF BK Lördagen den 7 november 10:30
Malin Brolin Team X-Bowlers BC Lördagen den 7 november 10:30
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Onsdagen den 4 november 19:30
Söndagen den 22 november 17:30
Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 22 november 17:30
Maria Lindius AIK Söndagen den 15 november 17:30
Maria Ullberg Split Happens BK Onsdagen den 4 november 19:30
Martin Karlsson Team X-Bowlers BC Onsdagen den 4 november 19:30
Tisdagen den 10 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Martin Östlund Hammarby IF BF Lördagen den 7 november 10:30
Måndagen den 16 november 19:30
Mattias Kolerud Stureby BK Söndagen den 15 november 17:30
Max Ornered Stureby BK Tisdagen den 24 november 19:30
Michael Hinas Gradin Turebergs BwK Fredagen den 6 november 13:00
Mikael Isaksson Täby BwK Tisdagen den 27 oktober 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Mikail Andersson Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Mio Karlsson Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Niclas Zeising AIK Söndagen den 22 november 17:30
Niklas Stål Åkeshovs BK Fredagen den 13 november 13:00
Nina Holmberg Jakobsbergs BS Torsdagen den 19 november 19:30
Pasi E. Luiro AIK Fredagen den 6 november 13:00
Per Zetterberg SK Nova Fredagen den 27 november 12:30
Peter Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 7 november 10:30
Torsdagen den 19 november 19:30
Torsdagen den 26 november 13:00
Peter Axelsson Pin Club Onsdagen den 4 november 19:30
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 7 november 10:30
Peter Ramén AIK Fredagen den 13 november 13:00
Peter Schell Vendelsö BK Onsdagen den 4 november 19:30
Fredagen den 6 november 13:00
Torsdagen den 26 november 13:00
Pål Stål Åkeshovs BK Lördagen den 31 oktober 10:30
Rickard Lindell BS 23 Tisdagen den 3 november 19:30
Robert Blom BajenFans BF Måndagen den 2 november 19:30
Tisdagen den 3 november 19:30
Robert Myrén BK Ax Tisdagen den 10 november 19:30
Robert Wikman Hammarby IF BF Tisdagen den 3 november 19:30
Robin Öberg Täby BwK Torsdagen den 26 november 13:00
Roger Holm AIK Lördagen den 7 november 10:30
Rolf Ekström BK Rullarna Onsdagen den 4 november 19:30
Rolf Jäderdal Älvsjöhook BK Lördagen den 31 oktober 10:30
Torsdagen den 5 november 13:00
Sebastian Eriksson BK Brio Söndagen den 22 november 17:30
Sebastian Hellsing Sigma BK Söndagen den 22 november 17:30
Shaun Williams Hammarby IF BF Tisdagen den 10 november 19:30
Sigge Holmberg Jakobsbergs BS Torsdagen den 19 november 19:30
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Lördagen den 31 oktober 10:30
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 26 november 20:00
Sten Olsson BC Pegasus Onsdagen den 4 november 19:30
Stig Persson Sollentuna BwK Söndagen den 22 november 17:30
Stig Svensson SK Nova Måndagen den 2 november 19:30
Fredagen den 13 november 13:00
Susanna Ahlm Bodens BS Söndagen den 15 november 17:30
Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Onsdagen den 4 november 19:30
Tarja Karlsson Sollentuna BwK Söndagen den 15 november 17:30
Thérese Ahlquist BK Prime Sthlm Torsdagen den 26 november 13:00
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 3 november 19:30
Thomas Johansson Pin Club Onsdagen den 4 november 19:30
Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 22 november 17:30
Tomas Hernvall Åkeshovs BK Tisdagen den 27 oktober 19:30
Tisdagen den 10 november 19:30
Tomas Lind BK Runan Fredagen den 13 november 13:00
Tomas Regnander Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Söndagen den 15 november 17:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Tomas Ullberg Split Happens BK Onsdagen den 4 november 19:30
Tommy Ackås Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Tommy Johannesson Aftonbladets IK Onsdagen den 4 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Tommy Wendel Stureby BK Tisdagen den 24 november 19:30
Torbjörn Persson Hammarby IF BF Måndagen den 2 november 19:30
Torgny Löfgren BK Arkos Måndagen den 2 november 19:30
Tisdagen den 24 november 19:30
Urban Hed Matteus-Pojkarna BK Onsdagen den 28 oktober 19:30
Veijo Seppänen Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 10 november 19:30
Söndagen den 15 november 17:30
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Onsdagen den 4 november 19:30
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Måndagen den 16 november 19:30
Torsdagen den 26 november 20:00
Ylva Halén Team X-Bowlers BC Tisdagen den 10 november 19:30
Åke Hofvander Sollentuna BwK Lördagen den 31 oktober 10:30
Söndagen den 22 november 17:30

TOTALT: 162 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2019-2020

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-03
Mälarmästerskapet 2019
Stefan Persson
AIK
2019-10-21
Mälarmästerskapet 2019
Magnus Sjöholm
Fredrikshof IF BK
2019-10-18
Mälarmästerskapet 2019
Robert Collin
Turebergs BwK
2019-10-13
Sjöslaget 2019
Lucas Lindberg
SK Nova
2019-04-21
Klockslaget 2019
Mikael Collinge
Vendelsö BK