Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Birkaträffen 2009
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Birka Bowling
Telefon:
08-30 50 10
E-mail:
reception@birkabowling.se
Hemsida:
www.birkabowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexander Mavrikakis
Sundbybergs IK
Måndagen den 21 december 18:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 december 13:00
Lördagen den 19 december 13:00
Anders Agnefalk
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 20 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Onsdagen den 6 januari 12:00
Anders Öhman
Bokaj 76
Söndagen den 13 december 13:00
Andreas Ekhamre
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 december 13:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 20 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Anne Westerhaug
Jakobsbergs BS
Söndagen den 3 januari 13:00
Anneli Dahlgren
Sollentuna BwK
Söndagen den 20 december 13:00
Annette Hofvander
Team Sollentuna
Söndagen den 20 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Annica Nymark
B-K Eva
Söndagen den 20 december 13:00
Annika Kilander
BK Prime Sthlm
Onsdagen den 6 januari 15:00
Antonino Caruso
Djurgårdens IF Bowlingförening
Måndagen den 21 december 18:00
Söndagen den 27 december 13:00
Arne Hellberg
KK Träff
Söndagen den 13 december 13:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Lördagen den 12 december 13:00
Barbro Sjöberg
FOC Farsta (n)
Lördagen den 12 december 13:00
Bengt Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 3 januari 13:00
Bengt Moquist
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Bennet Wermelin
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 20 december 13:00
Bernt Sund
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Bert Andersson
BK Runan
Söndagen den 3 januari 13:00
Bertil Starberg
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Björn Nordbäck
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Bo Andersson
Split Happens BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Bo Johansson
BK Brio
Söndagen den 20 december 13:00
Brita Augustinson
BK Qvinns
Söndagen den 20 december 13:00
Caroline Innergård
Hammarby IF BF
Söndagen den 3 januari 13:00
Cataldo Rongione
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Christer Lundborg
BK Smile (n)
Söndagen den 3 januari 13:00
Christer Rylander
Varta BK
Lördagen den 19 december 13:00
Söndagen den 20 december 13:00
Christer Wiberg
BK Wictoria (n)
Onsdagen den 6 januari 12:00
Christian Thorén
BK Ax
Söndagen den 27 december 13:00
Lördagen den 2 januari 13:00
Christina Trujillo
B-K Eva
Onsdagen den 6 januari 12:00
Claes Parmland
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 12 december 13:00
Lördagen den 2 januari 13:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 20 december 13:00
Söndagen den 27 december 13:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Söndagen den 3 januari 13:00
Dan Ahlquist
BK Trol
Onsdagen den 6 januari 15:00
Dan Ulfsson
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 12 december 13:00
Daniel De Frutos
Sundbybergs IK
Söndagen den 20 december 13:00
Daniel Holmgren
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 12 december 13:00
Måndagen den 21 december 18:00
Eivor Flygar
BK Råsunda Bowling (n)
Söndagen den 20 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Eva Nyholm Jönsson
Kings Pin BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Eva Tholf
B-K Eva
Söndagen den 13 december 13:00
Fanny Lindahl
AIK BK
Lördagen den 12 december 13:00
Folke Johansson
KK Strike
Lördagen den 12 december 13:00
Lördagen den 2 januari 13:00
Fredrik Brisling
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 12 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Fredrik Lindman
BK Runan
Lördagen den 12 december 13:00
Söndagen den 3 januari 13:00
Gunnar Fryckstrand
Team Blue BK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Göran Stoor
Sigma BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Onsdagen den 6 januari 15:00
Hans Arnell
BK Raa
Onsdagen den 6 januari 12:00
Hans Dahlqvist
BwK Ankaret
Onsdagen den 6 januari 15:00
Hans Gabrielsson
Matteus-Pojkarna BK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Hans Sjöberg
SK Nova
Söndagen den 3 januari 13:00
Hans Östlund
BwK Ankaret
Onsdagen den 6 januari 15:00
Hans-Åke Carlsson
Högdalens BK (n)
Lördagen den 19 december 13:00
Henrik Östlund
Matteus-Pojkarna BK
Måndagen den 21 december 18:00
Henry Lager
BK Frisk
Söndagen den 20 december 13:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Söndagen den 13 december 13:00
Måndagen den 21 december 18:00
Håkan Ekström
BK Amiki
Lördagen den 12 december 13:00
Ian Robinson
AIK BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Söndagen den 13 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Söndagen den 27 december 13:00
Lördagen den 2 januari 13:00
Jimmy Lindkvist
BK Amiki
Lördagen den 19 december 13:00
Joel Lindström
Playbowl Club Åkeshov
Lördagen den 19 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Onsdagen den 6 januari 15:00
John Thornberg
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 12 december 13:00
Lördagen den 19 december 13:00
Jonas Brändström
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 19 december 13:00
Jonas Emretzon
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 12 december 13:00
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
Måndagen den 21 december 18:00
Jonas Lönnberg
Team Edsbacka BC
Måndagen den 21 december 18:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Jonny Groth
KK Strike
Lördagen den 2 januari 13:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Lördagen den 19 december 13:00
Söndagen den 3 januari 13:00
Jörgen Samuelsson
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 6 januari 12:00
Kari Jääskeläinen
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Karin Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 3 januari 13:00
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 20 december 13:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Söndagen den 27 december 13:00
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Onsdagen den 6 januari 15:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Lördagen den 19 december 13:00
Kenneth Stahlén
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 13 december 13:00
Kent Persson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 19 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Kent Wäppling
Mini Arccus Club
Lördagen den 2 januari 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Kenth Ericsson
BK Amiki
Lördagen den 19 december 13:00
Kersti Sundström
AIK BK
Lördagen den 12 december 13:00
Kjell Eriksson
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 13 december 13:00
Söndagen den 27 december 13:00
Söndagen den 3 januari 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Kjell Isaksson
BK Ax
Lördagen den 19 december 13:00
Söndagen den 20 december 13:00
Måndagen den 21 december 18:00
Kjell Nilsson
Vendelsö BK
Söndagen den 13 december 13:00
Kjell Persson
Matteus-Pojkarna BK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Kristina Byström
Vendelsö BK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Lördagen den 2 januari 13:00
Lars Lundberg
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Lars Magnusson
KK Träff
Onsdagen den 6 januari 12:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Söndagen den 3 januari 13:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Onsdagen den 6 januari 12:00
Leif Dahl
BK Scott
Onsdagen den 6 januari 12:00
Leif Eklund
BK Amiki
Lördagen den 19 december 13:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Lördagen den 19 december 13:00
Leif Sundström
AIK BK
Lördagen den 12 december 13:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Måndagen den 21 december 18:00
Lennart Eklöf
Pin Club
Måndagen den 21 december 18:00
Lennart Götelid
BK Runan
Söndagen den 3 januari 13:00
Lennart Runström
Team Södertälje BK
Söndagen den 13 december 13:00
Lieselotte Boström
BK Råsunda Bowling (n)
Söndagen den 3 januari 13:00
Lina Flygar
BK Wäsbygnistan (n)
Söndagen den 20 december 13:00
Måndagen den 21 december 18:00
Linda Sundin
Team Sollentuna
Måndagen den 21 december 18:00
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Lisbeth Karlsson
BK Råsunda Bowling (n)
Söndagen den 13 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Madelene Gimhag
BwK Dax
Måndagen den 21 december 18:00
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 19 december 13:00
Malin Hessing
B-K Eva
Söndagen den 3 januari 13:00
Malin Svensson
AIK BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Söndagen den 20 december 13:00
Söndagen den 27 december 13:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 12 december 13:00
Söndagen den 3 januari 13:00
Michael Johansson
Matteus-Pojkarna (n)
Lördagen den 19 december 13:00
Mikael Gibbemark
DN-Expressens IF
Onsdagen den 6 januari 15:00
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 12 december 13:00
mikaela stenius
BK Wäsbygnistan (n)
Lördagen den 12 december 13:00
Söndagen den 3 januari 13:00
Olle Kriström
Västerås SK BK
Lördagen den 12 december 13:00
Osvaldo Fernández
Sigma BK
Lördagen den 12 december 13:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 12 december 13:00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 19 december 13:00
Söndagen den 27 december 13:00
Per Nyholm Jönsson
Kings Pin BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Per Ola Westerhaug
Kings Pin BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Pernilla Arvidsson
Sundbybergs IK
Söndagen den 20 december 13:00
Peter Axelsson
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Peter Fredriksson
BK Amiki
Onsdagen den 6 januari 15:00
Peter Larzon
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Onsdagen den 6 januari 15:00
Peter Schell
Vendelsö BK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Robert Myrén
BK Ax
Söndagen den 20 december 13:00
Roger Andersson
BK Smile (n)
Söndagen den 3 januari 13:00
Rolf Holmgren
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Rolf Jäderdal
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 december 13:00
Rolf Kings
Sigma BK
Söndagen den 20 december 13:00
Ronny Rylander
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 19 december 13:00
Rose-Marie Malmros
Team Sollentuna
Söndagen den 20 december 13:00
Sari Johansson
Sollentuna BwK
Söndagen den 3 januari 13:00
Sebastian Graveleij
Sundbybergs IK
Onsdagen den 6 januari 15:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Onsdagen den 6 januari 12:00
Stig Larsson
Handens BK
Söndagen den 13 december 13:00
Måndagen den 21 december 18:00
Susanne Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 3 januari 13:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Söndagen den 27 december 13:00
Susanne Wilhelmsson
Tyresö BK
Lördagen den 12 december 13:00
Sören Källen
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Onsdagen den 6 januari 12:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 19 december 13:00
Söndagen den 27 december 13:00
Thomas Englund
Värtans IK
Lördagen den 19 december 13:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 13 december 13:00
Söndagen den 20 december 13:00
Tibor Krauss
Team Södertälje BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Tomas Wogel
Tyresö BK
Söndagen den 3 januari 13:00
Tommy Axelsson
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Tommy Jern
AIK
Lördagen den 19 december 13:00
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Tommy Stenqvist
Pin Club
Söndagen den 20 december 13:00
Tony Gibbemark
DN-Expressens IF
Onsdagen den 6 januari 15:00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 13 december 13:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 3 januari 13:00
Torsten Gustavsson
BwK Ankaret
Onsdagen den 6 januari 15:00
Urban Hed
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 19 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 15:00
Vavva Gimhag
BwK Dax
Måndagen den 21 december 18:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 december 13:00
Wolfgang Palm von Holt
Fredrikshof IF BK
Onsdagen den 6 januari 12:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Söndagen den 20 december 13:00
Onsdagen den 6 januari 12:00
Åsa Lundström
AIK BK
Lördagen den 12 december 13:00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Söndagen den 20 december 13:00
TOTALT: 173 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-05-19
Sjöslaget 2024
Zebastian Söder
AIK BK
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK