Totala early bird resultat Holmenkollen 2015 (HCP Herr)

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    
  Namn Klubb   Resultat
6 serier
  Hcp/
ser
  Barometer
poäng
1. Björn Mattsson Täby BwK   1550   21   250
2. Leo Westberg Täby BwK   1497   17   30
3. Stefan Ohlsson Sollentuna BwK   1481   10   30
4. Kåre Birgersson BK Rullarna   1458   14   30
5. Anders Pettersson M-P   1454   14   30
6. Robert Wikman Bålsta BC   1435   8   30
7. Peter Axelsson Pin Club   1431   19   30
8. Rickard Lindell BS 23/FP   1414   16   30
9. Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC   1412   12   30
10. Vesa Heinonen BK Rullarna   1403   17   30
11. Michael Hinas Gradin Turebergs IF   1384   24   30
12. Martin Karlsson Team X-Bowlers BC   1382   19   30
13. Rolf Jäderdal Älvsjöhook BK   1360   27   30
14. Åke Hofvander Sollentuna BwK   1341   10   30
15. Thomas Johansson Pin Club   1333   14   30
16. Daniel Larsson SK Nova   1326   6   30
17. Robert Blom BajenFans BF   1321   14   30
18. Tomas Regnander Team X-Bowlers BC   1318   24   30
19. John Thornberg M-P   1311   13   30
20. Joel Lindström Åkeshovs BK   1307   12   30
21. Johan Larsson Åkeshovs BK   1300   8   30
22. Torbjörn Persson Hammarby IF BF   1297   25   30
23. Daniel Jones Täby BwK   1292   23   30
24. Kent Wogel Stureby BK   1278   4   30
25. Tommy Ackås M-P   1277   15   30
26. Sten Olsson BC Pegasus   1277   35   30
27. Daniel Holmgren Pin Club   1267   9   30
28. Martin Östlund BK Scott   1263   28   30
29. Shaun Williams Team X-Bowlers BC   1261   17   30
30. Peter Schell Åkeshovs BK   1253   12   30
31. Anders Bergstrand Turebergs IF   1253   25   30
32. Nicklas Ståhl Team X-Bowlers BC   1251   10   30
33. Marcus Lindskog BajenFans BF   1250   13   30
34. Alf Fredell Team X-Bowlers BC   1246   32   30
35. Klas Söderberg BK Arkos   1246   26   30
36. Johan Bergman Hammarby IF BF   1236   11   30
37. Peter Ramén AIK   1232   12   30
38. Björn Åkerström Team X-Bowlers BC   1230   23   30
39. Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC   1223   3   30
40. Björn Kaneteg M-P   1218   20   30
41. Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC   1213   13   30
42. Tomas Ullberg Split Happens BK   1206   24   30
43. Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC   1202   18   30
44. Jonas Helwig Team X-Bowlers BC   1200   45   30
45. Mikael Isaksson Täby BwK   1197   26   30
46. Lars-Erik Karlsson BK Ax   1189   17   30
47. Torgny Löfgren BK Arkos   1184   36   30
48. Heikki Salmi BK Rullarna   1160   25   30
49. Urban Hed M-P   1155   24   30
50. Anders Jansson Åkeshovs BK   1144   45   30
51. Hans Arnell Jakobsbergs BS   1138   28   30
52. Sven-Olov Sjölund BK Rullarna   1133   26   30
53. Pasi E. Luiro AIK   1120   11   30
54. Rolf Ekström BK Rullarna   1101   29   30
55. Ludwig Gsänger M-P   1054   30   30
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC