Totala early bird resultat Holmenkollen 2015 (50+)

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    
  Namn Klubb   Resultat
6 serier
  Hcp/
ser
  Barometer
poäng
1. Leif Mörkfors Domnarvets BS   1444   2   250
2. Björn Ejderling Åkeshovs BK   1409   0   30
3. Kjell Isaksson Sigma BK   1403   2   30
4. Leif Sjöberg Hammarby IF BF   1390   4   30
5. Kjell Andersson Aftonbladets IK   1388   13   30
6. Kenneth Aspögård Hammarby IF BF   1381   7   30
7. Lars-Erik Forsius SK Nova   1377   20   30
8. Göran Brusewitz SK Nova   1365   3   30
9. Hans Modh BK Raa   1364   10   30
10. Jan Blom Åkeshovs BK   1363   16   30
11. Tommy Johannesson Aftonbladets IK   1362   9   30
12. Hans Larsson BK Amiki   1359   9   30
13. Hans Sjöberg SK Nova   1353   0   30
14. Stig Svensson SK Nova   1352   11   30
15. Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund   1333   8   30
16. Tomas Hernvall Åkeshovs BK   1333   12   30
17. Hans Gabrielsson M-P   1307   8   30
18. Veijo Seppänen Scania IF Södertälje   1303   4   30
19. Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening   1299   5   30
20. Dan Ulfsson M-P   1290   0   30
21. Jouko Törnudd BK Raa   1288   10   30
22. Klas Söderberg BK Arkos   1276   20   30
23. Peter Alm Djurgårdens IF Bowlingförening   1270   15   30
24. Börje Salmén Stureby BK   1266   7   30
25. Albin Hellström Hammarby IF BF   1261   3   30
26. Greger Knutas SK Nova   1259   11   30
27. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   1258   13   30
28. Benno Pedersen Pin Club   1229   16   30
29. Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening   1197   18   30
30. Jan Nordin M-P   1182   14   30
 

BÖRSLISTAN 2019-2020

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC
2019-11-03
Mälarmästerskapet 2019
Stefan Persson
AIK
2019-10-21
Mälarmästerskapet 2019
Magnus Sjöholm
Fredrikshof IF BK
2019-10-18
Mälarmästerskapet 2019
Robert Collin
Turebergs BwK
2019-10-13
Sjöslaget 2019
Lucas Lindberg
SK Nova
2019-04-21
Klockslaget 2019
Mikael Collinge
Vendelsö BK