Totala early bird resultat Klockslaget 2015 (HCP Herr)

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    
  Namn Klubb   Resultat
6 serier
  Hcp/
ser
  Barometer
poäng
1. Michael Hinas Gradin BK Ene   1477   26   250
2. Åke Hofvander Sollentuna BwK   1475   10   30
3. Håkan Hellsing Sollentuna BwK   1395   11   30
4. Niclas Zeising AIK   1352   29   30
5. Robert Blom BajenFans BF   1349   18   30
6. Lars Höglin AIK   1345   16   30
7. Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC   1321   16   30
8. Robert Wikman Hammarby IF BF   1318   13   30
9. Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC   1303   23   30
10. Jörgen Plantin BK Taggen   1301   17   30
11. Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC   1300   19   30
12. Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC   1297   16   30
13. Daniel Jones Täby BwK   1295   30   30
14. Kent Wogel Stureby BK   1289   7   30
15. Peter Schell Vendelsö BK   1284   10   30
16. Martin Karlsson Team X-Bowlers BC   1272   22   30
17. Björn Bergman Uppsala BC 90   1271   14   30
18. Martin Östlund BK Scott   1262   37   30
19. Anders Bergstrand Turebergs IF   1261   26   30
20. Marcus Lindskog AIK   1258   16   30
21. Pasi E. Luiro AIK   1250   12   30
22. Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund   1249   28   30
23. Per-Erik Freij Fredrikshof IF   1247   28   30
24. Thomas Hult BK Scott   1245   37   30
25. Stefan Ohlsson Sollentuna BwK   1243   12   30
26. Michael Lindquist Märsta BK   1240   15   30
27. Klas Söderberg BK Arkos   1240   26   30
28. Johan Larsson Åkeshovs BK   1238   9   30
29. Lars-Erik Karlsson Sigma BK   1237   20   30
30. Robin Öberg Täby BwK   1235   13   30
31. Johan Lindman Sollentuna BwK   1234   22   30
32. Patric Johansson BK Ax   1227   13   30
33. Björn Mattsson Täby BwK   1225   24   30
34. Mikael Isaksson Täby BwK   1219   29   30
35. Sebastian Helsing Sigma BK   1206   20   30
36. Kjell Svensson Aftonbladets IK   1200   26   30
37. Kenth Holm Östhammars BS   1199   16   30
38. Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC   1195   7   30
39. Johan Österholm Stureby BK   1180   13   30
40. Anders Jansson Concordia IF BK   1176   45   30
41. Tomas Regnander Team X-Bowlers BC   1146   28   30
42. Joakim Stolpe Uppsala BC 90   1141   14   30
43. Tommi Soveri Uppsala BC 90   1135   33   30
44. Jonas Thorzén Täby BwK   1119   31   30
45. Jonas Karlsson Sigma BK   1118   12   30
46. Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC   1116   19   30
47. Torbjörn Persson Hammarby IF BF   1114   27   30
48. Joel Lindström Concordia IF BK   1084   12   30
49. Stene Andersson Aftonbladets IK   1077   20   30
50. Leif Dahl KK Träff   1073   29   30
51. Stefan Fogelström KK Strike   1070   21   30
52. Torgny Löfgren BK Arkos   1054   39   30
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-11-28
Gullmarsfighten 2019
Anders Öhman
Stureby BK
2019-11-28
Börjerullen 2019
Christer Plahn
Bålsta BC